MIREK KEMEL & KAPELA

07.08.2017

Mirek Kemel je známý český karikaturista. První kresby publikoval ve druhé polovině osmdesátých let, v současnosti v deníku Právo svými kresbami glosuje dění v České republice. Od roku 2009 působí také jako písničkář. Mirek zpívá své autorské písně a doprovází se na akordeon, kytaru a ukulele. Většinou vystupuje za doprovodu kapely, kterou kromě něj tvoří ještě Vlastimil Konopiský (kytara, viola), Tomáš Görtler (akordeon, jinak též člen souboru Bran), ...Petr Tichý (kontrabas a také člen souboru Bran) a Josef Prexl (perkuse, bicí). Jako příležitostný host s kapelou vystupuje Vladimír Javorský (ukulele, kytara, flétna, saxofon).
V září Mirek Kemel vystoupí na Kubrtově scéně festivalu Braník sobě.


Jaký máš vztah k Braníku?
Vztah k Braníku jsem si utvářel od dětských let. Maminka reprezentovala republiku na kajaku a brávala mě s sebou do loděnic Kotva. Tam jsem si potom postavil i svoji loď. Zakládající část mé kapely Tomáš Götrler a Vlasta Konopiský v Braníku žije. Takže bez Braníka bych nebyl...

Jak se těšíš na festival?
Na branický festival se jako kapela moc těšíme. Víme o něm samozřejmě dlouho, nabídku zahrát si na něm jsme dostali až letos a opravdu nás moc potěšila.