VELKÉ PÓDIUM

PROGRAM

11:30   COTTON GANG 

13:00  KULOVNA BAND 

14:00  DUNCAN CENTRE

14:45  LOS CULOS

16:15   KAMIL JASMÍN                

17:30  DIVADLO SKLEP 

19:00  ODD GIFTS

20:00 FIRE DUCKS 

21:00  PORTLESS

21:00 PORTLESS

Skupina PORTLESS - do roku 2012 známá jako Support Lesbiens, se v témže roce - po rozpadu kapely Support Lesbiens, přejmenovala. Současnou sestavu tvoří Kryštof Michal a další tři členové původní kapely Support Lesbiens Jan Daliba, René Rypar a Zbyněk Raušer.

"Název kapely je slovní hříčka a možná i památka na minulost a je zároveň skryto v supPORT LESbiens. Současně významově odpovídá naší situaci, protože my jsme byli v tu chvíli "bez přístavu". Pocit z posledních let byl takový, že nám někdo jako dobrý fór odvázal lana a my se probudili na širém moři," řekl Kryštof. "V současné době vystupujeme spolu s rapperem HenryD - tvoříme, vymýšlíme, prostě skvělá atmosféra, která nám všem chyběla před rozpadem Support Lesbiens. Náš společný počin je CHECK MY SOUND - píseň, kterou kapela propůjčila jako hymnu Praze k udělení titulu "Praha hlavní evropské město sportu 2016".

20:00 FIRE DUCKS

Fire Ducks aneb netradiční ohnivá show s příběhem o souboji 2 kačerů o jednu kachnu. Show, zábava, napětí, humor. Představení kombinující artistické disciplíny s ohněm a pantomimou. Divadelní ohnivá show o zápasu dvou kačerů o srdce půvabné kachny. Nebezpečí, boj, chtíč, sex-appeal i humor! Účinkují: Jakub Urban, Michaela Hradecká, Ondřej Holba

19:00 ODD GIFTS

The Odd Gifts jsou sólovým projektem Ondřeje Galušky, kytaristy, pozounisty, zpěváka a spoluautora písní skupiny eggnoise, s níž nahrál čtyři alba. Za svou desku ALBUMEN získali eggnoise tři nominace na největších nezávislých hudebních cenách světa Just Plain Folks 2009 Music Awards.

V roce 2010 doprovázeli na turné Lenku Dusilovou. V roce 2015 odehráli koncert v Millenium Parku v Chicagu a doprovodili Jima Peterika (The Ides of March, Survivor), spoluautora světového hitu Eye of the Tiger. 

První album projektu, nazvané O.G. and the Odd Gifts, vyšlo na podzim 2012 a bylo pořadem Neon na ČRo Pardubice zařazeno mezi 14 nejlepších desek roku a získalo Harvest Prize na nezávislých hudebních cenách TAIS Awards. Momentálně je nominované v Just Plain Folks Music Awards 2017. 30. srpna 2016 vyšlo druhé album projektu The Odd Gifts nazvané Migrant Songs, na kterém se jako hosté podíleli James Harries, Alasdair Bouch, Justin Lavash, Bijou Camara a další. 

V anketě rádia Proglas, do které hlasovalo přes 100 osobností českého hudebního světa, se umístilo mezi nejlepšími 5 deskami loňského roku. Kapela si opět vysloužila několik nominací na nezávislých TAIS Awards. Singl Migrant Song je v semifinále soutěže International Songwriting Contest.​

17:30 DIVADLO SKLEP

Letos poprvé vystoupí na festivalu BRANÍK sobě divadlo Sklep. Soubor vloni oslavil pětačtyřicáté výročí trvání, jeho domovskou scénou je branická Dobeška. "Jsem rád, že se konečně podařilo sladit termín festivalu s možnostmi vytížených herců Sklepa, abychom se sešli v reprezentativním složení," říká herec Jiří Fero Burda.

Sklep na festivalu předvede Besídku 2017. Jde o řadu scének propojených písničkami. Návštěvníci festivalu se mohou těšit na téměř kompletní soubor včetně známých herců jako je Milan Šteindler nebo Jiří Fero Burda.

"Gró Sklepa v Braníku vyrůstalo. Tomáš Vorel, David Vávra, Milan Šteindler, já jsem tady bydlel. Všichni hrajeme tady na Dobešce nebo jsme hrávali v Branickém divadle. Tak proč by Sklepáci neměli mít vazbu k téhle nádherné lokalitě, která má svoje specifika,?" uzavírá Burda

16:15 KAMIL JASMÍN

Kapela Kamil Jasmín vznikla v roce 1991. V 90. letech vystupovala společně se skupinami Tata Bojs nebo Sto zvířat. Jejich těžko definovatelný hudební styl někteří hudební publicisté označují jako ska - brass - rock. V roce 1998 Kamil Jasmín ukončil svoji činnost, na pódia se vrátil v loňském roce. Jejich asi největším hitem je písnička Na tu svatbu. "S Kamilem Jasmínem se na festival Braník sobě těšíme doslova jako malé děti. Jsme rozhodnutí hrát za každých okolností!," dodává člen skupiny a zároveň vedoucí orchestru The Tap Tap Šimon Ornest.

14: 45 LOS CULOS

Los Culos jako jedna z mála našich kapel se věnují stylu "rock latino". Od coververzí současných hispánských kapel (Los Fabulosos Cadillacs, La Vela Puerca, Bersuit Vergarabat atd.) se postupně dostali k vlastnímu repertoáru, v němž se latinské rytmy pojí s rockovou energií, dynamikou a zvukem. A pokud má člověk to štěstí a rozumí španělským textům, může si k tomu vychutnat lehce střelené příběhy o poněkud asociálních zemědělských dělnících, případně se dozví, jak vypadá korida z pohledu býka nebo jak se bránit postrachu jižních krajin, strašlivým slepýšům. Nedávno Los Culos pokřtili první ryze autorské album Pichona y Pichón, teď dávají dohromady repertoár na další desku. Hrají v pětičlenné sestavě s dvěma kytarami, baskytarou, bicími a perkusemi. 

14:00 DUNCAN CENTRE

Konzervatoř Duncan centre je již 25 let zaměřena na současný tanec. Obsah, způsoby práce a filozofie této školy průběžně rozvíjí odkaz americké tanečnice Isadory Duncanové a její české pokračovatelky Jarmily Jeřábkové a konfrontuje jej se současným tanečním děním v České republice a v zahraničí.

Na festivalu Braník Sobě v září vystoupí žáci 2. a 3. ročníku se svými autorskými choreografiemi na téma motiv a duet-vztah.

2. ročník  David Králík, Kateřina Jabůrková

3.ročník-duety  Šimona Kluse a Barbory Makalové, Šárky Říhové a Adama Kmenty,                        Jolany Šturmové a Jakuba Kolpeka,                Natálie Vackové a Kateřiny Jabůrkové